هنر رزمی نین جوتسو (نینجا)

تاریخچه نینجا

1393/8/29

  بنام خدا

نين جوتسو (نینجا)در لغت به معناي هنر حركت پنهاني است كه شيوه اي به وجود آمده براي دفاع از خويشتن و رسيدن به مهارتهاي ويژه رزمي براي غلبه بر دشمن همراه رسیدن به مکتب انسانیت است.


 با قلبی قوی و ذهنی باز هنر نینجا  ها را تجربه کنید.

يكي از برجسته ترين خصوصيات نين جوتسو اين است كه بدن و جسم را پايگاه فكر و انديشه مي‌داند  و كالبد آدمي را آموزش مي‌دهد تا با آن روح را بسازد. درآموزش این هنر سعی شده است تا از طریق رسیدن به فیزیکی برتر به آرامشی طبیعی تر و اصولی تربرسد. اصول اصلي و اجراي تكنيك‌ها نياز به سرعت، تعادل، تمركز، قدرت و تنظيم زمان تنفس و كنترل آن دارد و بدون آن فاقد ارزش است.

کلمه نينجا معناهای زیادی درمیان ژاپنی ها از سالها بسیار دور دارد این کلمه افسانه ای  امروز د رمیان جوانان وجاهت بسیار خوبی پیدا کرده  است .

فنونها و فلسفه هنرهاي رزمي نين جوتسو از 5 عنصر طبيعي كه در طبيعت موجود است الهام گرفته است ( سان شين نوكاتا )  اين عناصر حياتي ( خاك ، آب ، آتش ، فضا و فلز ) هستند . كه بطور ويژه اي از اين عناصر جهت تقويت  روح و فيزيك يك نينجا واقعي بهر گرفته ميشود.

(سان شين نوكاتا ) بر اساس مظهر عناصر پنج گانه : زمين آب ، آتش ، باد و فضا يا جاي خالي بنا  نهاده شده است .   

اجراي اين فنون از پاكي قلب كودکان شكل گرفته است .

هنگام استفاده از فنونهاي نين جوتسو  (نينجا)  از حركات طبيعي بدن استفاده ميشود. و سعي شده است ساده ترين و سريعترين روش ها جهت دفاع وحمله نسبت به دشمن استفاده شود.  فنونهاي نين جوتسو در حقيقت شكل بسيار ساده ولي بسيار درجاي خود كاربردي ومناسب است.

           نينجا هميشه صداقت را بهترين سياست  و  ساده بودن را بهترين آرامش  ميداند.

براي اولين بار در ايران بوجين كان دوجو نين جوتسو (نينجا) توسط استاد اكبر فرجي اولين نينجاي مسلمان در زمستان 1369در شهر كرج تأسيس شد. ایشان اولین ایرانی هستند که در بوجین کان دوجو ژاپن به عضویت در آمده و موفق  به پایگذار شیوه ای جذابتری از نینجا در جهان شدند. در آغاز كار به دليل ناشناخته بودن در ميان ورزشكاران و ورزش دوستان، مشكلات فراواني وجود داشت. همچنين بخاطر اينكه اين ورزش از ابزار و سلاحهاي متعددي در امر آموزش استفاده مي‌كند براي اكثريت ذهنيت غريبي به وجود آورده بود در ان زمان محدود سبك هايي وجود داشت كه بدون تقلب حرفي براي گفتن داشته باشند. با ياري خداوند متعال وزحمات استاد فرجي اين رشته نوين و جذاب توانسته جايگاه خود را در ميان ساير رشته ها پيدا كند .

متاسفانه برخي از افراد سودجو جهت خراب كردن اسم و جايگاه نينجا سعي و تلاش كرده اند  ولي به همت مربيان و نمايندگان دلسوز و  قهرمانان ،هنرجويان دختر وپسر ايثاگر در سراسر ايران سبك هنرهاي رزمي نين جوتسو مصمم به راه خود ادامه ميدهد.

امروزه هزاران جوان دختروپسركه شيفته و عاشق اين هنرهستنددردوجوهای(محل تمرين )تحت نظر سازمان  bfd تعليم مي بيند. مربيان رسمي ومجرب با داشتن كد ويژه در بيش از 26 استان مشغول آموزش و فراگیری اين هنر هستند.  

هم اکنون هنرهای رزمی نین جوتسو (نینجا) تحت نظر فدراسیون ورزشهای رزمی در استانها فعالیت دارد که لازم است قبل از شروع هرفعالیتی برای نینجا بودن از نماینده ومربی مربوط استعلام گرفت شود.   

 اتحاد باعث قدرت است . نا اميدي مرگ نينجاست .

نام نویسنده کاربر پشتیبانی
تگ ها
4 2
zahra.jafari   1396/1/3 22:18:23

با سلام و عرض ادب. لطف میکنید چندین کتاب و مقاله(ترجمه شده) درباره نینجا و نینجوتسو (شامل فلسفه, تاریخچه, وضعیت فعلی و..) معرفی کنید؟ متشکرم