هنر رزمی نین جوتسو (نینجا)

آخرین اخبار

نتایج آزمون داوری بیکن جوتسو بانوان استان اصفهان 14 شهریور 99

*اسامی قبول شدگان داوری استان اصفهان  بانوان به شرح ذیل میباشد *

طاهره یوسفی

غزل زمانی

زهرا طهماسبی

اعلام نتایج آزمون دان 1 تا 3 آقایان 19 مهرماه البرز98

* اسامی پذیرفته شدگان آزمون دان 1 تا 3 آقایان در تاریخ 19 مهرماه 98:

: دان 1

امیر مهدی قاسمی

مسعود صالحیه

نتایج آزمون مربیگری عملی درجه 3 استان اصفهان 10 مرداد 99

اسامی پذیرفته شدگان آزمون مربیگری عملی درجه 3 استان اصفهان مورخ 10 مرداد ماه  99 

حمید زربافی

ابوالفضل...

آخرین مقالات

تاریخ انتشار: 1398/1/9

اعداد به ژاپنی

ایچ

1

جوایچی

11

سان جو

30

نی

2

جو...

تاریخ انتشار: 1395/9/9

بوجین کان چیست؟

بوجین کان دوجو چیست؟

بوجین کان دوجو یا سالن جنگجویان الهی در سال 1970 توسط استاد ماساکی هاتسومی به وجود آمد....

تاریخ انتشار: 1395/8/5

فلسفه بودو

به نقل از هاتسومی:

به طور کلی، باید از کشور، جامعه و بدنتان محافظت کنید. شیوه برخورد و استفاده از این فلسفه...

فلسفه بودو

1395/8/5

به نقل از هاتسومی:

به طور کلی، باید از کشور، جامعه و بدنتان محافظت کنید. شیوه برخورد و استفاده از این فلسفه بسیار مهم است. مردم اعتقاد دارند که سبکی که در آن استفاده از شمشیر باشد، اهمیت دارد. اما چشم های خوب،ماهیچه ها و استخوان های قوی، سبک نیستند. تکنیک کلی بیشتر شبیه قطع کردن چوب است تا شمشیر بازی. شمشیر بازی در مقابل حریف، سبک کاملا متفاوتی است. نیاز است که تکنیک های متفاوتی را بیاموزی اما سبک بخش مهمی است که سنسی تاکید میکند.
جوتسو به معنی تکنیک است، اما معنی قلب را هم می دهد. جوتسو باید از قلب بیاید، بنابراین، قلبت باید روراست و صادق باشد.اگر قلبت پاک و روراست نیست، جوتسوی تو دچار کمبود خواهد شد و در هنرهای رزمی پیشرفت نخواهی کرد. حرص برای پیروزی به تو پیروزی نخواهد داد. باید پیروزی را از حریفت بگیری. او انتخابی جز اینکه آن را به تو بدهد، ندارد، چون کاملا قلب تو را حس خواهد کرد. طبیعت دوست توست. او برای برنده شدن به تو کمک خواهد کرد. دشمنت حرکات غیر طبیعی خواهد داشت و تو میتوانی بفهمی حرکت بعدی او چیست.
من به سلطه به عنوان احساسی در فرد اشاره میکنم. گواهی نامه، حتی درجه دهم، کافی نیست. شخص باید صادق باشد و درباره ی آن عمیقا فکر کند. وقتی شخص شین کی تو ایچی را پرورش میدهد، این سلطه است. این دلیل است. این توانایی همیشه به بودوکا اجازه میدهد که برنده شود و تکنیکش همیشه عمل میکند. نینپو از بدن و روح محافظت میکند. فلسفه های بودوی دیگر، این خاصیت را ندارند. در بودو و فلسفه های دیگر اگر روحت روراست نباشد، میتوانی خودت را بکشی! در اینجا یک تفسیر از نامه ی تاکاماتسو آمده است : "جهان به تو یک ماموریت می دهد و تو را راهنمایی میکند. هیچ کس نمیتواند تورا متوقف کند. توانایی های زیادی کسب خواهی کرد و تمام ترست از بین می رود. به یک فرد با دنیایی طبیعی تبدیل می شوی و در حرکاتت آزادی خواهی داشت. ذهنت روراست و صادق خواهد بود. اگر تو واقعا روراست و صادق هستی میتوانی این نیرو را بگیری. عقل سلیم، عدالت و بدون شگفتی. این توگاکوره - ریو نینپو است.
چگونه گوکویی را برای میجین شدن یاد بگیریم؟ هر فرد میخواهد ماکیمونو را بگیرد.فقط با مطالعه ی طولانی و سخت میتوانی به اندازه ی کافی قوی شوی تا ماکیمونو را بگیری. وقتی آن را داری، جابجایی سخت است. چون ماکیمونو خیلی سنگین است. تو به درک تعهد میرسی که استفاده از گوکویی را موجب میشود. گوکویی در قلب و تعهد فرد است. آماده باش تا در تمام لحظات فکر کنی. هرروز و هرلحظه تمرین کن. قلبت را آماده کن و آن را خالص بساز، انرژی خالص طبیعی. اگر از خودت مطمئنی میتوانی از هر کسی یاد بگیری. از همه چیز یاد بگیر. اگر به عنوان یک معلم، شاگردی داشته باشی که به تدریس واکنشی نشان نمیدهد، به او آموزش نده. اگر او نینپو را دوست دارد، خودش با مشاهده کردن، یاد خواهد گرفت. خیلی حرف نزن. باید قبل از خلق کردن عاشق باشی. اگر عاشق نینپو باشی، میتوانی بدون معلم یاد بگیری. سعی کن ریشه پیروزی را پیدا کنی. خودت همه ی زندگیت را تمرین کن. سست نباش. از مغزت استفاده کن. میتوانی چیزهای زیادی یاد بگیری. هرگز تسلیم نشو، حتی اگر مریض شوی. وقتی به تکنیک شخص دیگری نگاه میکنی و احساس کمبود میکنی، برای پیشرفت آماده میشوی. تکنیک ها بر اساس فلسفه هستند. اساسی تمرین کن. برای گل نگران نباش، به فکر ریشه باش. از ریشه به گل خواهی رسید. رویاها میتوانند به تو کمک کنند تا تکنیک هایت را بهبود بخشی، خیال پردازی درباره ی تکنیک ها. دوباره و دوباره تمرین کن. مهم است که بدانی چقدر کم میدانی. وقتی نینپو را یاد میگیری، آتش را در قبلت نگه دار. تکنیک از آتش ساخته خواهد شد. کلیدها، آتش و عدالت هستند. اگر میخواهی بدن و زندگیت را تغیر دهی، با آتش تمرین کن و فقط زندگی را زندگی کن.

نام نویسنده ماساکی هاتسومی
0 0
مصطفی اسماعیلی   undefined 1399/1/25 18:15:52

درود
بسیار تاثیر گذار است
سپاس از انتشار این مقاله ارزشمند.